Zdravě do plavek jsem vytvořila především pro sebe. Až si vezmu plavky, nebo krátké kraťasy, chci se cítit dobře :). Jde mi především o mé tělo a o to, abych se v něm cítila dobře a hlavně, aby mi bylo dobře po tom, co jím.

Už jsem zjistila, že hubnout a cítit se skvěle jde i bez vážení potravin. Stačí pouze vědět, jak naše tělo jídlo tráví a umět s těmito informacemi pracovat. Také použít selský rozum a dát spíše na své pocity a pocity našeho těla, než na doporučení společnosti. Hubnutí není tak složité, jak si většina lidí myslí. 

Na začátek chci ještě napsat to, že nejsem žádný certifikovaný výživový poradce, lékař ani dietolog. Jsem normální holka, kterou zajímá to, co je pro JEJÍ tělo nejlepší, a která vychází z vlastních zkušeností a ze zajímavých poznatků, které si nastudovala. Rozhodla jsem se neodsuzovat něco, co není zrovna tradiční a všemi doporučované.

 

Proč se k výzvě přidat?

Za těch 30 dnů vám chci ukázat, jak lze zhubnout přebytečné tuky i bez drahého jídelníčku a otravného vážení surovin. Cíleně jsem vyřadila ty suroviny, které nejsou zdraví prospěšné a také ty co obsahují hromady „rychlých“ sacharidů neboli cukrů. Jde mi o to, ukázat vám jeden ze směrů, díky němuž je možné přirozeně zhubnout. Ukážu vám, které potraviny nejíst a jak se v tom všem vyznat.

Nejedná se o žádnou dietu nebo jednorázovou akci, po které se opět vrátíte ke starému stylu stravování. Chci vás naučit vařit a žít tak, abyste zhubli a nadále si i svou váhu udrželi. Což vás žádná dieta nenaučí. Dietu držíte určité období a nepříjemný jojo efekt se dostaví, protože po skončení diety se opět navrátíte ke svému předchozímu stravování. Takže jste se vlastně nic nenaučili. Výzvou Zdravě do plavek se naučíte, jak jíst správně a jaké potraviny upřednostnit, a jaké ve svém jídelníčku omezit nebo úplně vyřadit.

Neřeknu vám dopředu, kolik kilo se vám povede zhubnout (já to opravdu nevím). V konečném důsledku to bude pro vás překvapením. Co vám ale můžu zaručit je to, že po těch 30 dnech se budete cítit o dost lépe po fyzické i psychické stránce. Budete mít představu o tom, co je pro vaše tělo dobré, začnete mu naslouchat a naučíte se správně stravovat a můžete s úbytkem váhy jednoduše pokračovat, až se dostanete na zdravou (přirozenou) hmotnost a jednoduše si svou novou váhu udržíte.

Také doporučuji se během výzvy nevážit. Zvažte se na začátku a poté až na konci 🙂

 

Co je dobré dělat během výzvy?

Určitě bude super, když výzvu podpoříte i nějakým pohybem. První týden bych to rozhodně nepřeháněla, tělo si musí zvykat na to, že získává energii z tuků. Ale pokud se budete cítit dobře, tak jen do toho.

Co je hodně důležité, tak během jídla se soustřeďte především na jídlo. Už jste určitě někde slyšeli, že žaludku pár minut trvá než vyšle informaci mozku, že je plný a proto se má jíst pomalu a dlouho. Mě ale bude stačit, když během jídla přesunete svoji pozornost k talíři. Všechny rušivé elementy jako – televize, kniha, noviny, telefon, počítač budou vypnuté a mino váš dosah. Můžete si během jídla povídat s rodinou nebo partnerem a užívejte si, že jste spolu. Hned po pár dnech poznáte rozdíl.

koukněte na povolené suroviny – sestavila jsem výzvu pro ty co si chtějí od masa odpočinout i pro ty co se ho nechtějí vzdát

Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, určitě mi napište. Můžete sem pod článek a nebo na jakýkoliv jiný kontakt.

 

Tady je moje video, kde svoji výzvu poprvé zveřejňuji ;).