MORA – Plná života (v naší kuchyni)

Další výrobky, se kterými moc ráda pracuji, jsou od značky MORA.

Pro mě, je značka úžasná svoji velikánskou tradicí. Všechny sporáky a plynová topidla se stále vyrábí u nás v České Republice. Což naprosto oceňuji.

Působí na mě vřelou a teplou náručí rodinné firmy, i když už to je vlastně pořádná fabrika. 😀

Když nám začal odcházet starý sporák v kuchyni, hledali jsme s Vašíkem novou troubu a varnou desku, dívali jsme se právě po produktech MORA. Překvapilo nás kolik technologie se skrývá v produktu střední cenové kategorie, takže pro nás produkty MORA byly jasnou volbou.

Oblíbenci, které si nemůžu vynachválit.

Ozdobou mojí kuchyně je především trouba MORA VT 779 BX.

   

V porovnáním s naším starým sporákem je tohle 100 a 1. 😀 Popravdě, si v ní užívám jakékoliv pečení. Vím, že bude vše rovnoměrně upečené, a že se můžu na troubu spolehnout. Dokonce jsem zjistila, že můžu péct i více jídel najednou, vše se krásně upeče a nic od sebe nenačichne… co víc si přát. Okouzlila mě také svým krásným designem a hromadou funkcí.

Co na troubě mám opravdu ráda, tak je to, že se předehřívá opravdu hodně rychle. Na 200 stupňů je předehřátá za 8 minut a pokud si zapnete funkci rychlého předehřevu, můžete se pustit do pečení už za 6 minut. Trochu jsem se bála vyjíždějících kolejniček, ale teď na ně nedám dopustit. Skvělá je i možnost vyndat vnitřní sklo, takže při čištění se dostanete úplně všude.

Dvířka trouby mají i další skvělé funkce. Krásně drží teplo uvnitř trouby a proto jsou při pečení skoro studená. Což v létě je super, že si v podstatě neděláte doma ještě větší teplo. V zimě nám to ale zase bude chybět. 😀 Dvířka se krásně dovírají a jen tak je neupatláte.

A co nedostatky?

Za tu dobu, co troubu mám, jsem narazila jen na dvě věci, které bych mohla zmínit jako mínusy. První je displej – je skvělý, najdete tam spousty funkcí, ale po každém dotyku na displeji zůstane vás otisk. Takže já furt chodím a pořád jej leštím, aby trouba byla bez poskvrny.

No a další mínus je za mě světlo. Když něco vložím do trouby, po chvilce se světlo v troubě automaticky vypne. Takže musím jít a světlo na displeji zapnout. Tohle nastavení se zase vyruší, když otevřu a zavřu dvířka. Je možné, že se to dá někde v nastavení najít a vypnout, ale já neměla čas to studovat, takže furt chodím a světlo zapínám. 🙂

Aktuálně s myčkou na nádobí a sušičkou na prádlo je trouba MORA na prvních příčkách oblíbenosti spotřebičů u mě doma. 😀

Varné desky rovnou 2x

Od značky MORA mám dvě varné sklokeramické desky. Při přestavě kuchyně jsem rovnou využila příležitost a přestavila jsem i plochu na natáčení. Konečně vypadají moje videorecepty jako z kuchyně :).

Obě desky mají v podstatě totožné ovládání i funkce. Čtyřplotýnkovou desku VDST 647 FF mám v kuchyni na běžné vaření a dvouplotýnkovou desku VDST 322 FF mám na pracovní desce, kterou můžete vidět v mých videoreceptech.

Mají hromady funkcí, které já (jako běžný smrtelník) vůbec nepoužívám.  😀 Vařím prostě tak, jak jsem zvyklá a jsem s tím naprosto spokojená. Jsou vybaveny především bezpečnostními funkcemi, dětskou pojistkou, automatickým vypínáním (fakt tam je 😀 když jsem naposledy vařila fazole a vytekla mi, jako obvykle, voda ven, plotýnka se vypla, takže dobrý – ještě uklidit ten bordel…) můžete si nastavit i časovač a skvělé je P jako power – to plotýnka jede opravdu pecky a jídlo je hotové ještě rychleji.

Nějaké mínusy?

Přemýšlím nad tím, co bych vlastně mohla vytknout… Tyjo, asi mě vážně nic nenapadá. Jsem s varnými deskami úplně spokojená, vypadají pěkně (jak v kuchyni, tak ve videu) a splňují přesně to, co po nich chci a očekávám.

Pokud přemýšlíte, zda si pořídit produkty značky MORA, tak mohu opravdu pouze doporučit. Spotřebiče jsou jednoduché na ovládání a splní vaše očekávání – i když mé (nebo tedy naše) vlastně i předčily.

Mikrovlnná trouba na máslo 😀

V našem životě se natáčení a vytváření receptů stalo denní záležitostí. S tím souvisí i každodenní rozpouštění másla nebo čokolády. Což jsme doteď dělali na plotýnce a neumíte si představit, jak nás to už otravovalo :D. 

Rozhodli jsme se pořídit mikrovlnku MT 321 S, která u nás doma slouží výhradně na máslo 😀 + někdy na čokoládu.

Potřebovali jsme nějakou malou a lehkou mikrovlnnou troubu, která bude mít dostatečný výkon, aby splnila naše požadavky co se rozpouštění týče :)). Mikrovlnku máme umístěnou v pracovně a nemá své pevně dané místo. Proto jsme potřebovali nějakou, kterou chytneme a snadno přeneseme jinam, kde je jí zrovna potřeba. Pokud máte maličkou kuchyň jako my, tak velikostí je úplně ideální.

Samo sebou mikrovlnka je skvělá na ohřívání i dalších jídel, né jen másla. Ale lhala bych vám, kdybych napsala, že jí na to používáme. Jídla v ní ohříváme opravdu výjimečně. Nejsme zvyklí ohřívat si jídlo jinak, než na plotně. 😀

Mikrovlnka má opravdu krásný design a vypadá krásně opravdu všude, kam ji dáte. Když nad tím tak přemýšlím, nemám jí co vytknout. Splnila všechny naše očekávání a děkujeme jí za ušetřené minuty u plotny :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *